Blog

142442148_1613325662186660_1804760593124896710_n

Justyna Kućmierz

Dzielę się tutaj, swoją wiedzą i tajnikami pracy, bo chcę pokazać Ci, że współpraca z architektem wnętrz może, a nawet powinna być bardzo pozytywnym doświadczeniem.
Jeśli potrzebujesz przewodnika, który poprowadzi Cię w chaosie inspiracji i informacji – rozgość się 🖤 Pomogę Ci poczuć domowość.

Jak wygląda współpraca z architektem wnętrz, Współpraca

Czym jest Akcja Aranżacja

pexels-cottonbro-studio-6583367

Dawniej był program z tym popularnym sformułowaniem w tytule. Prowadząca miała za zadanie przearanżować przestrzeń niewielkim kosztem. Oczywiście dla dodania dreszczyku emocji, był na to mocno ograniczony czas. Abstrahując od wiarygodności wnętrzarskich programów telewizyjnych, czy część prac faktycznie da się przeprowadzić w tak ekspresowym tempie, ten program miał fajne przesłanie. Pokazywał, że czasem niewielkie czy niskobudżetowe zmiany mogą naprawdę dać efekt WOW. W dużym uproszczeniu: w mojej usłudze zależy mi na stworzeniu namiastki programu telewizyjnego u Ciebie w domu. Zainteresowan_? Zapraszam po więcej!

Czy potrzebujesz Akcji Aranżacji?

Znasz to znudzenie? Siedzisz w domu, patrzysz na te same od lat, meble czy kolory. Potrzebujesz już zmian! Malowanie też już bardzo się przyda. Tyle, że na myśl o podróży do marketu budowlanego, robi Ci się słabo. Oczami wyobraźni widzisz Waszą burzliwą dyskusję, który kolor wybrać na ściany. Wręcz czujesz to napięcie i wiesz, że samo przygotowanie do remontu sielanką nie będzie. A w reklamach wszyscy tak entuzjastycznie wyglądają… no cóż telewizja, nie zawsze pokazuje całą prawdę. Ale to nie znaczy, że każdy nawet drobny remont, to krew pot i łzy 😉

Może Ty mieszkasz raptem kilka lat, a budowa pochłonęła nadprogramowy budżet, więc zostało jak jest. Nowy dom, więc niby fajnie, ale ciągle czegoś Ci brak. O samym słowie „remont” wolisz nie myśleć, bo boli Cię głowa. A Twoja druga połówka słysząc je na głos dostałaby zawału.

Zatem zostaje Ci męczyć się, irytować udając, że nie ma tematu? A może próbować dokupić kilka poduszek lub dekoracji z nadzieją, że one zatuszują to co Cię wkurza? Właśnie w odpowiedzi na te dylematy wyszłam z inicjatywą usługi “Akcja Aranżacja”. Ciągle widzę, jak wiele osób, mniej lub bardziej potrzebuje profesjonalnej pomocy zmagając się z otoczeniem, które nie pomaga im na co dzień. A powinno! Nasze otoczenie pomaga lub przeszkadza regenerować siły. Budować dobre nawyki, dbać o relacje z domownikami. Wpływa też na to, czy nasz dzień zwykle zaczyna się lub kończy dobrze. Wiem jaka kombinacja czynników wpływa na te odczucia, więc chętnie pomogę Ci przenieść tę wiedzę na Twoje przestrzenie.

Na czym polega akcja aranżacja

W “Akcji Aranżacji” zaczynam od diagnozy według autorskich metod. (o tym szerzej jeszcze opowiem ). Sprawdzam i dopytuję co najbardziej Ci przeszkadza. Często sama wskazuję elementy, które mogą pogarszać Twoje samopoczucie, a możesz być tego zupełnie nieświadom_. Bywa, że zdajemy sobie sprawę, że coś nas uwiera, dopiero wtedy, gdy to się zmieni.

Następnie przygotowuję “receptę”. Zmiany, które dla Ciebie zaproponuję, będą dostosowane do Twojej przestrzeni i jej możliwości. Zadbam też o to by Twój budżet “uniósł” to co zdecydujemy się wprowadzać. Wszystko na raz? Może jednak część będziesz chcieć rozłożyć w czasie? Spokojnie. To też ustalimy tak, byś wiedział_, że Twój dom ma służyć Tobie. Nie odwrotnie.

Oczywiście im większy budżet, tym bardziej efektowne będą zmiany. Z doświadczenia jednak wiem, że te nawet niewielkie, pozwolą Ci poczuć się znacznie lepiej. Pod warunkiem, że będą przeprowadzone we właściwy sposób.

Recepta na realizację

Warunki, żeby wszystko poszło optymalnie są dwa. Otwartość i szczerość.

Z mojej strony zawsze możesz liczyć, że wysłucham jakie masz oczekiwania, postaram się je wprowadzić, jeśli będą możliwe do zrealizowania. Albo że, powiem Ci, kiedy jakieś rozwiązanie nie będzie optymalne. Potrzebuję jednak nieco Cię/ Was poznać, zapytać o zwyczaje czy ogólny tryb życia. Spokojnie, niepotrzebny mi Twój PESEL czy numer buta, ale np. o to jak lubisz spędzać czas wolny wypytam 😉 Dlatego mam nadzieję, że zaufasz mi na tyle, by tymi informacjami się ze mną podzielić. Wszystko po to bym mogła pomóc Ci stworzyć dla Ciebie, Twoje lepsze wnętrze! Takie, które Tobie pomaga żyć lepiej.

Przedstawię Ci tablice inspiracji, czyli tzw. moodboardy. Na ich podstawie omówimy jakie zmiany będą wprowadzane. “Akcja aranżacja” może dotyczyć jednego pomieszczenia, albo całego mieszkania. Oczywiście im większy zakres, tym lepszy efekt. Tym większa spójność całego mieszkania, a co za tym idzie, lepsze samopoczucie jego domowników.

 

tablica inspiracji. moodboard z elementami wyposażenia wnętrza salonu

 

Ogromną pomocą w realizacji naszych założeń będzie dla Ciebie lista zakupów.  Nie będziesz musieć szukać godzinami, podobnej tapety do tej, o której rozmawialiśmy na spotkaniu. Podam Ci ją “na tacy”. Przygotuję całą listę produktów, które będą użyte w Twojej aranżacji. Z początku będzie to po kilka propozycji danej kategorii. Np. 3 lampy, 4 stoliki, 2 fotele. Z tych propozycji wybierzesz te, która Tobie się podobają i wspólnie ustalimy, która będzie optymalna. Całość na koniec współpracy, zostanie dla Ciebie jako lista produktów wraz z ich cenami. Dzięki temu będziesz widzieć, całościowy koszt produktów w każdym pomieszczeniu.

Jak to zrobić?

Głównym celem Akcji Aranżacji jest zaprojektowanie dla Ciebie spójnej koncepcji wnętrz. Bez konieczności generalnego remontu. Dlatego Akcja Aranżacja polega w większości, na stosunkowo niewielkich zmianach. Czasem to zmiana ustawienia mebli, przemalowanie ścian, czy wydzielenie stref w pomieszczeniu. Do wszystkich większych zmian otrzymasz ode mnie wytyczne. Te mniejsze omówimy w trakcie współpracy. Zawsze jednak ten zakres będzie dopasowany do Twojej sytuacji.

Jeśli jednak potrzebujesz większych zmian, może będzie potrzebny pełen projekt? (https://liczysiewnetrze.com/oferta/)

Zawsze chętnie wspieram klientów w drodze po lepsze wnętrza, więc jeśli pojawią pytania, zawsze możesz zadzwonić pod 609 114 396

Pamiętaj, że Twoje otoczenie kształtuje Twoją codzienność. No przecież wiadomo… liczy się wnętrze 😉

To jak? Potrzebujesz zmiany na lepsze?